HAKKIMIZDA

1999 yılından günümüze Gümrük Müşavirliği sektöründe faaliyet gösteren DCS, tüm faaliyetlerinde şeffaf ve hesap verebilir olmayı ilke edinen kurumsal yönetim anlayışı ile yaptığı tüm işlerin ülkemize ve gümrük müşavirliği mesleğine değer yaratması hedefi ile geleceğe yürümektedir.

VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ

DCS vizyonu küresel sınır ötesi ticareti gerçek potansiyeline ulaştırmaktır.

DCS misyonu asla taviz vermeyeceğimiz bir profesyonellik anlayışı ve dijital teknolojilerin en üst seviyede kullanımı ile müşterileri için en iyi hizmeti üretmektir.

ŞİRKET POLİTİKAMIZ

Her biriminde, her kademesinde aynı heyecanla çalışan arkadaşlarımız gelecekte de sektörün liderlerinden olmamızı sağlayacaklardır.

Yasal mevzuat kadar etik değerleri de önemsiyoruz. Her türlü çıkar çatışmasını önleyecek tedbirleri alıyoruz.

Yasal sorumluluklar kadar sosyal sorumluluklarımızı biliyor ve kazançlarımızı toplumumuzla paylaşıyoruz.

Her türlü farklılıkları zenginlik olarak algılıyor; ayrımcılığı reddediyoruz.

Bilmezsek ölçemeyiz, ölçmezsek yönetemeyiz düşüncesi ile her adımımızı tanımlıyor, performansımızı ölçüyor ve sürekli geliştirmek için çaba sarf ediyoruz.

Müşterilerinin, paydaşlarının, çalışan ve sermayedarlarının mutlu olacağı kazan / kazan prensibinin işlediği, birlikte büyüdüğü çalışma ortamını birlikte oluşturacağız.

Çevreyi koruyup geliştirmeyi, kirliliği önlemeyi, kaynakları verimli kullanmayı şirket politikası olarak benimsiyoruz.

Hizmet kalitemiz kadar hizmetin zamanında müşteriye sunulması için risklerimizi tanımlıyor, tedbirlerimizi alıyor ve her türlü olumsuzluğa karşı pratik kazanıp kesintisiz sürekliliği için çabalıyoruz.

Her sabah doğan güneşle dünyanın yeniden kurulduğunu biliyoruz ve yeni dünyada yerimizi almak için her gün kendimizi yeniliyoruz.

Bilginin paylaşılarak arttığını bildiğimiz kadar, gizliliğinin önemini de biliyoruz. Bilginin ilgili kişiler dışında dağılmasını önleyecek tedbirleri alıyoruz.

Kişisel verilerinizin gizliliğinin önemini biliyor, yasal mevzuata uygun hareket ediyoruz.

Önce insan diyerek İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarına özen gösterirken, mal canın yongasıdır diyerek mal emniyetine de dikkat ediyoruz.

“Olması gerektiği gibi…..”

SAYILARLA DCS

MaleFemaleSvg

332

Çalışan

MaleFemaleSvg

20

Gümrük
Müşaviri

MaleFemaleSvg

76

Yardımcı 
Gümrük Müşaviri

MaleFemaleSvg

101

Stajyer
Gümrük Müşaviri

MaleFemaleSvg

%35

Kadın

MaleFemaleSvg

%65

Erkek

MaleFemaleSvg

332

Çalışan

MaleFemaleSvg

20

Gümrük
Müşaviri

MaleFemaleSvg

76

Yardımcı 
Gümrük Müşaviri

MaleFemaleSvg

101

Stajyer
Gümrük Müşaviri

MaleFemaleSvg

%35

Kadın

MaleFemaleSvg

%65

Erkek

DCS tarihinden satır başları

1999

Gümrük Müşavirliği sektöründe faaliyet göstermeye başlar.

2013

Türkiye Etik ve İtibar Derneği (TEİD) tarafından hazırlanan “Gümrük Müşavirliği Meslek Etik Standartları” imzalanır, şirket yönetimi Gümrüklerde Yolsuzlukla Mücadele Çalışma Grubu’nun kurucu üyeleri arasında yer alır ve aynı yıl Türkiye Etik ve İtibar Derneği üyesi olur.

Türkiye’nin 2023, 500 milyar dolar ihracat hedefi doğrultusunda, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’nin başlattığı TİMAKADEMİ2023 organizasyonunda DCS “Gümrük Çözüm Ortağı’’ görevini üstlenir.

2014

BM Küresel İlkeler sözleşmesi10.Yıldönümü Etkinliği’ne katılır ve aynı yıl Şirket Etik ve Uyum Programı oluşturulur.

Etik Zirvesi “İdealler ve Gerçekler’’ programının sponsoru olur.

TGSD (Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği) ve BCTT (Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası) işbirliği ile Londra’da düzenlenen “Türk – İngiliz Tekstil Sektörü Seminer ve Toplantı Organizasyonu’’’nda sponsorluk görevini üstlenir ve ‘’Türk Gümrük Sistemi ve Tekstil’’ konusunda sunum gerçekleştirir.

2015

Uluslararası değerlendirme kuruluşu TRACE International’ın denetimini başarı ile tamamlar ve TRACE Sertifikası’nı alır.

Amerika’da konuşlu US Commercial Service tarafından Business Service Provider alanında Türkiye için Gümrük Müşavirliği alanında önerilen tedarikçilerarasında gösterilir.

2016

DCS “B20 Gümrüklerde Kolektif Eylem ile Yolsuzlukla Mücadele Rehberi” çalışması kapsamında örnek vaka olarak seçilir. Değerlendirme ve seçim OECD Yolsuzlukla Mücadele Ön Asya ve Balkanlar Çalışma Grubu Danışma Konseyi’nin 26 üyesi tarafından yapılır. DCS Deneyimi“Business Integrity in Eastern Europe and Central Asia/OECD Bölgesel Raporu”’nda Başarı Hikayesi olarak yayınlanır.

2017

Küresel vatandaşlık olgusu içinde Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalar.

Faaliyet alanlarının genişletilmesi;

Dijital dönüşüme ayak uydurmak ve yeni nesil teknolojileri sınır ötesi ticarette kullanarak sektöründe çığır açıcı faaliyetlerde bulunan ATEZ Yazılım Teknolojileri A.Ş. ile işbirliği yapar.

Atez; Eşyanın sınır ötesi hareketi, ekonomik etkili gümrük rejimleri, ERP entegrasyonları, finans ve muhasebe, yatay ve dikey entegrasyonlar ile raporlama çözümleri özelinde geliştirdiği yazılımları tedarik zinciri, üretim ve lojistik ile gümrükleme ayaklarını bütünleştirmek üzere tamamı yeni nesil teknolojilerden oluşan bir yaklaşımla hizmet vermektedir.

2018

UN Global Compact’te olan taahhüdün teminatını oluşturan İlerleme Bildirimi Raporu (COP) yayınlanır.

Think Istanbul Summit’te fark yaratan başarı hikayeleri ekseninde Yönetim Kurulu Başkanı Kenan GÜLER alanında ülkemizin ilk ve tek milli Blokzincir yazılımını anlatır.

2019

ATEZ, “AR-GE” Merkezi olarak onaylanır.

Blokzincir Ticaret Platformu, AB Blokzincir Gözlem ve Forumu’nun radarına girerek Dünya Blokzincir Girişimleri haritasındaki yerini alır.

Ticaret Bakanlığı ve İMMİB ile birlikte geliştirdiği Kimyasal Silahlar Sözleşmesi Uygunluk Belgesi’nin Blokzincir üzerine alınması pilot projesi bu yıl 10’uncusu düzenlenen Logitrans Atlas Lojistik Ödülleri kapsamında Jüri Özel Ödülü’ne layık görülür.

2020

Türkiye’nin en çok AR-GE harcaması yapan şirketleri içerisinde yer alır.

Dijital İK dönüşümü…

Yeni normalde dijital dönüşümünü İnsan Kaynakları ve Satın alma süreçlerine taşır ve yol haritasını belirler.

Yeni nesle olan ihtiyacın bilinciyle DCS Young Sherpa (Genç Yetenek Yönetimi) Programı’nı başlatır.

2021

Yeni iş modeli ile hizmetlerini dijital çağın gereklerine göre yeniden tasarlayan Güler Dinamik Gümrük Müşavirliği A.Ş. 03.12.2020 tarihi itibariyle “hizmet kalitesinde mükemmellik” ve “yüksek operasyonel verimlilik” ilkeleri ile DCS Dijital Gümrük Hizmetleri A.Ş. olarak hizmet vermeye devam edecektir.

DCS’ nin bundan sonra ki hedefi ulusal gücünü öncelikle Avrupa sonrasında dünyanın diğer bölgelerinde gerçekleştireceği faaliyetleriyle yürütmektir.

2021 © Her hakkı DCS Dijital Gümrük Hizmetleri A.Ş. ‘ ye aittir.