DCS Sherpa Programı

Everest'e tırmanan her dağcının yanında, tırmanışı güvenli hale getiren bir Sherpa vardır. Sınır ötesi ticaretin tehlikeli ve sürekli değişen dünyasında başarıya giden yolculuğunuzda biz sizin Sherpa'nız olalım

Gümrük işlemleri, modern tedarik zincirinde önemli bir rol oynamaktadır. Blokzincir gibi en son teknolojinin getirdiği dijital çözümlere dayalı bir yapı, zaman tasarrufu sağlayabilir ve aynı zamanda uluslararası ticaretin bir şirkete finansal ve mali katkısını optimize edebilir.

DCS’de, ticareti yönlendirmenin ve gümrük stratejileri oluşturmanın yanında günlük operasyonlarla ilgilenmek bizim işimizdir. Böylece bu işlerle siz uğraşmak zorunda kalmazsınız. İş odaklı bir yaklaşımla, hedeflerinizle tutarlı ideal ticaret ve gümrük stratejileri geliştirmek için çalışıyoruz.

Bizimle konuşmaya başladığınız zaman, size hızlı bir şekilde potansiyeliniz hakkında bir fikir verebiliriz. O zaman neyle uğraştığınızı ve size nasıl yardımcı olabileceğimizi bileceksiniz. Bu noktadan itibaren, gümrükte uyumluluğunuzun, sınır ötesi ticaret düzenlemelerinizin ve gümrük tarifelerinin tehlikeli dünyasında Sherpa’nız oluyoruz.

Her sınır ötesi ticaret işleminiz, mükemmelliğe ulaşmanız için sizi yorulmadan yönlendirdiğimiz zirveye yeni bir yolculuktur:

etkin, uyumlu ve risksiz Gümrük İşlemleri

Gümrük operasyonlarınızı optimize etmenize yardımcı olmak için destek hizmetlerimizi titizlikle tasarladık ve zirveye olan yolculuğunuzu 9 kampta güvenli hale getiriyoruz.

MÜŞTERİ KİMLİĞİ VE TANIMLAMASI

Ana Kamp

Müşteri kimliği şirket olarak başarımızın anahtarıdır; çünkü müşterileri ilişkisinin ve müşteri deneyiminin temelini oluşturur. Oysa bugün, tanımlamaların çoğu otomatik olarak yapılsa da, özü yönetici ve müşteri arasındaki etkileşimdir. Müşterinin ihtiyaçlarına uyacak belirli iş zorluklarını, tasarım süreçlerini ve stratejileri anlamak için müşteriyle birlikte çalışırlar.

ENTEGRASTON VE DİJİTALLEŞME

1. Kamp

Kuruluşlar, operasyonel verimlilik, üretkenlik, güvenlik ve uyum standartlarını iyileştirme hedefleriyle dijital dönüşüm yolculuğuna çıkar. DCS’de, güvenli ve bozulmaz veri akışını işimizin özü ve müşterilerimize kattığımız bir değer olarak görüyoruz. DCS’de dijital entegrasyon kabiliyetimiz, Excel sayfasını içe aktarma ve FTP gibi en basit olanlardan API ve Blockchain gibi en karmaşık teknolojilere kadar farklılık gösterir.

EŞYA KODU TANIMI VE KÜTÜK

2. Kamp

Bu aşamada sizin eşya kodu kütüğünüzü tamamlıyoruz. İhracatını yaptığınız tüm ürünler gümrük müşavirlerimiz gözetiminde kategorize edilir ve kütüğe eklenir. Bu aşama tamamlandığında, sistemimiz sınır ötesi ticaretiniz hakkında bilgi sahibi olacak ve size her işleminiz için doğru tarifeyi sunacaktır.

Bu veriler, risksiz ve uyumlu gümrük işlemlerin anahtarıdır.

OTOMATİK GÜMRÜK İŞLEMLERİ

3. Kamp

DCS, OGI (Otomatik Gümrük İşlemleri) yazılımıyla dijitalleşmenin endüstriye olan katkısını gözler önüne seriyor. Son teknoloji yazılımımız DCS-OGI, modern dış ticarette risk faktörünü en aza indirmek ve optimal bir şekilde çalışmak için tüm ortaklarının ihtiyaç duyduğu verileri sorunsuz bir şekilde sunar. DCS-OGI ile birlikte, gümrük işlemlerinde yer alan herkes için, veri aktarımındaki insan faktörünü denklemden çıkarıyoruz.

GERÇEK ZAMANLI GÜMRÜK İŞLEMLERİ TAKİBİ

4. Kamp

Uluslararası ticaretin hızla değişen dünyasında, tutarlı veriye ve dataya anında erişim, etkin tedarik zinciri yönetiminde risk yönetiminin temelini oluşturur. Çevrimiçi araçlarımız müşterilerimize tüm Türk Gümrüklerindeki tüm işlemlerini gerçek zamanlı olarak izleme imkanı sunar.

Bu portalla müşterilerimiz, hizmet seviyesi anlaşmaları ve son tarihlerle proaktif olarak çalışmak için dönüm noktalarını ve zaman aralıklarını takip edebilir, gecikmeleri ve hataları azaltarak veya önleyerek maliyetleri düşürebilir, proaktif olarak hareket edebilir, ihlal önleme uyarıları ile iş yükünü azaltabilir ve kendi izleme rutinlerini gerçekleştirebilir.

GENEL GÜMRÜK İŞLEMLERİ PERFORMANS RAPORLARI

5. Kamp

Biz, DCS’de size gümrük operasyonlarınızın tüm yönlerini kapsayan hazır raporlar vererek iş yükünüzü azaltmak için çalışıyoruz. Verileri filtrelemek için daha fazla zaman harcamayacaksınız ve şirketinizle paralel bir şekilde hızlı karar alabileceksiniz. Standart raporlarımız, ihtiyaç duyduğunuz genel bakışı, müşterinizin numarasına göre ve konsolide olarak sunacaktır. Raporlamanızdan daha da fazlasını elde etmek için DCS tarafından size özel hazırlanmış raporlar edinin.

BAĞIMSIZ PERFORMANS DENETİMİ

6. Kamp

Gelişen gelişim eğilimleri ve uygulamaları; sorumluluk, şeffaflık ve gümrük işlemlerinin etkinliğinin kanıtı için müşterilerin artan beklentilerini içerir. Bu, odağı daha ölçülebilir, sonuca dayalı ve veriye dayalı performans yaklaşımına kaydırdı. Bunu göz önünde bulundurarak DCS, gümrükleme işlemlerimizin etkililiğini ve verimliliğini ve ilgili tüm yasa, kural ve yönetmeliklere uygunluğunu izlemek ve değerlendirmek için harici, bağımsız denetçiler tarafından yürütülen bir program başlattı. İzleme ve Denetleme raporu doğrudan denetçilerden müşterimize gönderilir. DCS, üst düzey sorumluluğa ve şeffaflığa olan bağlılığını bu şekilde gösterir.

DÜRÜSTLÜK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK PERFORMANS RAPORU

7. Kamp

DCS, ticari faaliyetlerini dürüst, etik, saygılı ve profesyonel bir şekilde yürütür. Gümrük operasyonlarında müşterilerimiz adına dürüstlük risklerini yönetme sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunun da farkındayız. Aynı şekilde DCS, müşterilerinin sürdürülebilirlik ilkeleri kapsamında gösterdiği faaliyetlerin de farkındadır.

Genişletilmiş kurumsal dürüstlük risk yönetiminde değerlendirmeniz için ihtiyacınız olan tüm bilgileri, risk yönetimi ölçütlerinizi ve sürdürülebilirlik raporlama yükümlülüklerinizi oldukça tutarlı bir veri setiyle birlikte bulacaksınız.

MÜŞTERİ GÜMRÜK İŞLEMLERİ PERFORMANS OPTİMİZASYONU

8. Kamp

Mükemmeliyet arayışı, DCS’nin kurumsal mantrasıdır. Performans raporumuz, dış ticaret işlemlerinizde istenmeyen gecikmelerden ve gereksiz maliyetlerden kaçınmak için iç iş süreçlerinizi optimize etmenizde size yol gösterecektir.

DCS analitik ekibinin işinizi geliştirmek için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri size sağlamasına izin verin. Bizimle birlikte iyileştirmeleri belirleyin, eğilimleri tespit edin ve farklılıklara yanıt verin.

ETKİLİ, UYUMLU VE RİSKSİZ GÜMRÜK İŞLEMLERİ

Zirve

Everest’e tırmanan her dağcının yanında, tırmanışı güvenli hale getiren bir Sherpa vardır. Sınır ötesi ticaretin tehlikeli ve sürekli değişen dünyasında başarıya giden yolculuğunuzda biz sizin Sherpa’nız olalım.

Her işleminizi, tamamen güvenli ve verimli bir şekilde gerçekleşmesi gereken bir tırmanış olarak görüyourz. Sınır ötesi ticaret etkinliğinizi ve güvenliğinizi optimize etmek için profesyonelliğimize, uzmanlığımıza ve mükemmelliğe olan bağlılığımıza güvenebilirsiniz.